شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از به روز رسانی ها و مطالب جدید ما مطلع شوید . حتما پوشه اسپم را نیز چک کنید .

ایمیل خود را وارد کنید:

در این پست ، فایلی را با حجم ۱٫۹۱ مگابایت جهت دانلود دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار داده ایم که شامل مباحث زیر از فیزیک ۱ و ۲ و ۳ دبیرستان است : ۱- بحث نور ( بازتاب و شکست نور ) ۲ – کار و انرژی ۳- گرما ۴- ویژگی های ماده ۵- […]

در این پست جهت آمادگی داوطلبان کنکور فایلی با حجم بسیار کم ( ۲٫۵۶ مگابایت ) را برای دانلود قرار داده ایم که شامل خلاصه درس و روابط مهم کتاب فیزیک ۳ و آزمایشگاه رشته تجربی است . همچنین در انتهای بخش جمع بندی ۲۵ تست همراه با پاسخ تشریحی آنها جهت خودآزمایی داوطلبان و […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات امتحانات هماهنگ کشوری و نهایی فیزیک دوره پیش دانشگاهی  رشته ریاضی مربوط به سال های ۸۳ تا آخرین دوره برگزار شده را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سوالات و پاسخ نامه های […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات تمامی دوره های برگزار شده امتحانات نهایی فیزیک سال سوم رشته های ریاضی و تجربی مربوط به سال های ۸۱ تا آخرین دوره را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سؤالات و پاسخ نامه […]

مجموعه نرم افزاری همیار فیزیک این مجموعه شامل ۴ نرم افزار بسیار جالب و معروف فیزیک است که به زبان فارسی ترجمه شده اند . همچنین یک نرم افزار بسیار جالب در زمینه نجوم نیز همراه با آموزش نحوه فارسی سازی برای علاقه مندان به نجوم در این مجموعه قرار داده شده است . با […]

درس هایی از شطرنج

سالیان دراز است که از شطرنج به عنوان بهترین بازی فکری یاد می شود. ازاین بازی می توان درس هایی در ارتباط با علم مدیریت آموخت:

 هدفمند بودن حرکت: همانطور که یک شطرنج باز برای هر حرکت خود هدفی دارد، یک مدیر نیز باید اهداف بلند مدت وکوتاه مدت و برنامه های عملیاتی خود برای دستیابی به آنها را مشخص سازد .

سازماندهی : در شطرنج برای محصور و مات کردن شاه، باید از تمامی مهره ها بهره گرفت. مدیران نیز برای رسیدن به اهداف خود باید از تمامی امکانات و منابع، استفاده بهینه به عمل آورند .

هدایت مهره ها : اگر هر یک از مهره ها را بدون تعامل با مهره های دیگر به کار بگیرید، شما پیروز میدان نخواهید بود. در یک سازمان نیز اگر پرسنل واحدهای مختلف، در یک راستا هدایت نشوند، آن سازمان به اهداف خویش نایل نخواهد شد .

برنامه ریزی : برای مات کردن حریف نیاز به برنامه ریزی است .برنامه ریزی در علم مدیریت نیز از اهمیت ویژه ای برخودار است .

پایش و کنترل : در شطرنج باید برنامه ای که برای مات کردن حریف ترسیم می شود، مرتباً با توجه به حرکات او تغییر کند. در مدیریت نیز لازم است برنامه های تنظیم شده برای دستیابی به اهداف، در دوره های منطقی، کنترل و در صورت نیاز، به هنگام گردد .

حفظ مهره ها : در شطرنج هر مهره بسته به موقعیت بازی دارای ارزشی نسبی است . نیروهای انسانی سازمان نیز با توجه به مسئولیتها و فعالیت هایشان دارای ارزش نسبی هستند و حفظ آنها برای دستیابی به اهداف سازمان اهمیت بسیار دارد .

حمایت مهره ها : اگر مهره سرباز با حمایت و هدایت مناسب به انتهای صفحه شطرنج برسد، تبدیل به مهره با ارزشی همچون وزیر می گردد . نیروهای انسانی سازمان نیز درصورت رشد مناسب، فواید بیشتری برای سازمان به ارمغان خواهند آورد.

پیش بینی حرکات بعدی : قبل از هر حرکت باید حرکات بعدی حریف و خود را پیش بینی و تجزیه و تحلیل نمود . مدیران نیز باید قبل از اخذ هر تصمیم، به تجزیه و تحلیل پیامدهای آن بپردازند .

پرهیز از حرکات اضافی : در شطرنج، مهره سفید یک حرکت از مهره سیاه جلوتر است و قدرت تهاجم را دراختیار دارد .این موضوع حاکی از اهمیت هر حرکت است. در یک محیط رقابتی نیز اگر مدیران حرکت نادرستی انجام دهند، در جهت تضعیف سازمان گام برداشته و چه بسا مجبور شوند بازار را به رقبا واگذار کنند.

گسترش توأم با تفکر : درشطرنج به منظور گسترش بازی باید مهره ها را به خانه هایی منتقل نمود که قابلیت مانور بیشتری داشته باشند. اگر این گسترش بدون تفکر انجام شود، موجب از دست دادن بازی خواهد شد. در سازمان نیز گسترش منابع بدون درنظر گرفتن کیفیت، نوع و میزان خروجی آنها به اتلاف منابع، کاهش بهره وری و افزایش قیمت تمام شده محصولات یا خدمات منجر خواهد گردید.

گرفتن با اندیشه مهره ها : برخی مواقع حریف مهره های خود را فدا می کند تا در عوض، برتری دیگری به دست آورد . شما نیز اگر نسنجیده پیشنهادی را بپذیرید، باید خود را برای پذیرش خساراتی سنگین آماده سازید.

مراقبت از آچمز شدن : آچمز شدن، یک حرکت غافلگیر کننده ولی قابل پیش بینی است که باید مراقب آن بود و از آن گریخت. در سازمان نیز باید به فکر مقابله با تهدیدات و حوادث غیرمترقبه بود و اقدامات لازم جهت مواجهه با آنها را پیش بینی کرد .

شکست، مقدمه پیروزی : شطرنج باز باید از شکست های خود درس عبرت بگیرد. شما نیز بعد از هر شکست به دنبال ریشه بروز مشکل بگردید و با رفع آن، موجبات پیروزی خود را فراهم سازید.

راهنمای دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود ، روی لینک مستقیم یا کمکی کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • در صورتی که هنگام استفاده از لینک دانلود کمکی به سایت آپلودبوی هدایت می شوید لازم است در صفحه سایت مذکور بر روی گزینه دانلود رایگان (کند) کلیک کنید تا لینک دانلود برای شما ( پس از چند ثانیه ) ظاهر شود .
  • به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر ، برخی از فایل ها فشرده شده اند . عموما فرمت این گونه فایل ها Rar و یا Zip است . برای باز کردن فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده کنید . در صورت رمزدار بودن فایل ، رمز در قسمت اطلاعات دانلود نمایش داده شده است . حتما رمز بازگشایی فایل را یادداشت کنید . بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و باید دوباره آن را دانلود کنید .
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق بخش نظرات ما را مطلع کنید تا نسبت به پیگیری سریع و حل مشکل اقدام گردد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.