شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از به روز رسانی ها و مطالب جدید ما مطلع شوید . حتما پوشه اسپم را نیز چک کنید .

ایمیل خود را وارد کنید:

در این پست ، فایلی را با حجم ۱٫۹۱ مگابایت جهت دانلود دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار داده ایم که شامل مباحث زیر از فیزیک ۱ و ۲ و ۳ دبیرستان است : ۱- بحث نور ( بازتاب و شکست نور ) ۲ – کار و انرژی ۳- گرما ۴- ویژگی های ماده ۵- […]

در این پست جهت آمادگی داوطلبان کنکور فایلی با حجم بسیار کم ( ۲٫۵۶ مگابایت ) را برای دانلود قرار داده ایم که شامل خلاصه درس و روابط مهم کتاب فیزیک ۳ و آزمایشگاه رشته تجربی است . همچنین در انتهای بخش جمع بندی ۲۵ تست همراه با پاسخ تشریحی آنها جهت خودآزمایی داوطلبان و […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات امتحانات هماهنگ کشوری و نهایی فیزیک دوره پیش دانشگاهی  رشته ریاضی مربوط به سال های ۸۳ تا آخرین دوره برگزار شده را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سوالات و پاسخ نامه های […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات تمامی دوره های برگزار شده امتحانات نهایی فیزیک سال سوم رشته های ریاضی و تجربی مربوط به سال های ۸۱ تا آخرین دوره را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سؤالات و پاسخ نامه […]

مجموعه نرم افزاری همیار فیزیک این مجموعه شامل ۴ نرم افزار بسیار جالب و معروف فیزیک است که به زبان فارسی ترجمه شده اند . همچنین یک نرم افزار بسیار جالب در زمینه نجوم نیز همراه با آموزش نحوه فارسی سازی برای علاقه مندان به نجوم در این مجموعه قرار داده شده است . با […]

گزارش اولین جلسه و کارگاه گروه فیزیک تبادکان (مشترک با گروه ریاضی ، شیمی و مدیران مدارس متوسطه)

تاریخ : ۰۷/۰۸/۱۳۹۰دبیرستان مصلّی نژاد منطقه تبادکان ساعت ۱۸ تا ۲۰

موضوع : افت تحصیلی دانش آموزان و راهکار های کاهش آن

برنامه ساعت شش با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.  سپس آقای مختار زاده مدیر دبیرستان شهید محمود کاوه و سر گروه مدیران تبادکان درباره هوشمند سازی مدارس و هزینه‏های آن مطالبی بیان نمودند .

جلسه با صحبتهای آقای رهباردار کارشناس ارشد سنجش و ارزشیابی ؛ در مورد افت تحصیلی ادامه یافت . ایشان ابتدا از حاضرین در جلسه دلایل افت تحصیلی را پرسیدند و تعدادی از آنها را روی تابلو یادداشت کردند و در ادامه بحث خود اثر این عوامل را مورد بررسی قرار دادند .

مهمترین  موضوعات مطرح شده عبارتند از:

۱- آیا مردودی منجر به بهبودعملکرد می شود ؟ اگر چنین باشد ما باید شاهد باشیم تعداد زیادی از مردودین درسالهای بعد حداقل مشکلات درسی شان حل شده باشد .حال انکه امار نشان می دهدبسیاری از  اینها در سالهای بعد ترک تحصیل کرده اندو ۶۰ درصد ترک تحصیل کنندگان بزهکار می شوند. این مردودین بیشتر از طبقه ضعیف جامعه هستند.

۲- بهترین زمان  غربال گری دانش آموزان پایان سال دوم متوسطه است و ضروری دانش آموز سال اول متوسطه در مدرسه حضور داشته باشد و در این مدت حداقل مهارتهای اجتماعی را بیاموزد.

۳- جداسازی به هر شکل تحت عنوان گزینش برای مدارس تیز هوشان ، شاهد و… که بخشی از جامعه آماری را حذف می کند و منجر به فقر محیط آموزشی می شود ، باعث آسیب های بزرگ روان شناختی شده و از رشد روانی همه جانبه دانش آموزان می کاهد .

۴- یکی از عوامل مهم در افت تحصیلی کاهش ضریب هوشی کشور ( ۸۴ و رتبه ۹۷ بین ۱۸۵ کشور ) است.

۵- عامل مهم دیگر در افت تحصیلی ، روش تدریس معلم است و بر لزوم طراحی آموزشی درسها ، مبتنی بر هوش های چند گانه تاکید می شود .

ایشان برای ارتباط بیشتر با دبیران و کمک به رفع مشکلات آموزشی ،  وبلاگ خود را به آدرس http://Rahbardar.blogfa.com  معرفی نمودند .

 بعد از اتمام صحبت های آقای رهبادار هر یک از گروهها جلسه اختصاصی خود را برگزار کردند . در جلسه اختصاصی گروه فیزیک سرکار خانم شرکا از گروهای آموزشی استان حضور داشتند و همکاران سوالات خود را مطرح کردند . گروه فیزیک لوح فشرده‏ای از کلیپ های آموزشی شامل فیلم و پویانمایی و همچنین عکسهای مربوط به درس را برای سه پایه اول، دوم و سوم تهیه نموده بود، که همراه با لوح فشرده فصلنامه ها ، سوالات مفهومی و اولین فصلنامه الکترونیکی دبیرخانه کشوری راهبری فیزیک در اختیار همکاران قرار گرفت .

 جلسه در ساعت ۲۰ خاتمه یافت .

راهنمای دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود ، روی لینک مستقیم یا کمکی کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • در صورتی که هنگام استفاده از لینک دانلود کمکی به سایت آپلودبوی هدایت می شوید لازم است در صفحه سایت مذکور بر روی گزینه دانلود رایگان (کند) کلیک کنید تا لینک دانلود برای شما ( پس از چند ثانیه ) ظاهر شود .
  • به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر ، برخی از فایل ها فشرده شده اند . عموما فرمت این گونه فایل ها Rar و یا Zip است . برای باز کردن فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده کنید . در صورت رمزدار بودن فایل ، رمز در قسمت اطلاعات دانلود نمایش داده شده است . حتما رمز بازگشایی فایل را یادداشت کنید . بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و باید دوباره آن را دانلود کنید .
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق بخش نظرات ما را مطلع کنید تا نسبت به پیگیری سریع و حل مشکل اقدام گردد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.