شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از به روز رسانی ها و مطالب جدید ما مطلع شوید . حتما پوشه اسپم را نیز چک کنید .

ایمیل خود را وارد کنید:

در این پست ، فایلی را با حجم ۱٫۹۱ مگابایت جهت دانلود دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار داده ایم که شامل مباحث زیر از فیزیک ۱ و ۲ و ۳ دبیرستان است : ۱- بحث نور ( بازتاب و شکست نور ) ۲ – کار و انرژی ۳- گرما ۴- ویژگی های ماده ۵- […]

در این پست جهت آمادگی داوطلبان کنکور فایلی با حجم بسیار کم ( ۲٫۵۶ مگابایت ) را برای دانلود قرار داده ایم که شامل خلاصه درس و روابط مهم کتاب فیزیک ۳ و آزمایشگاه رشته تجربی است . همچنین در انتهای بخش جمع بندی ۲۵ تست همراه با پاسخ تشریحی آنها جهت خودآزمایی داوطلبان و […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات امتحانات هماهنگ کشوری و نهایی فیزیک دوره پیش دانشگاهی  رشته ریاضی مربوط به سال های ۸۳ تا آخرین دوره برگزار شده را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سوالات و پاسخ نامه های […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات تمامی دوره های برگزار شده امتحانات نهایی فیزیک سال سوم رشته های ریاضی و تجربی مربوط به سال های ۸۱ تا آخرین دوره را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سؤالات و پاسخ نامه […]

مجموعه نرم افزاری همیار فیزیک این مجموعه شامل ۴ نرم افزار بسیار جالب و معروف فیزیک است که به زبان فارسی ترجمه شده اند . همچنین یک نرم افزار بسیار جالب در زمینه نجوم نیز همراه با آموزش نحوه فارسی سازی برای علاقه مندان به نجوم در این مجموعه قرار داده شده است . با […]

کلیپ های جالب فیزیک قسمت سیزدهم

در دفترچه اجاق ماکروفر نوشته شده “… تخم مرغ را داخل اجاق قرار ندهید … و اگر این کار خواستید انجام دهید حتما آن را با سوزن سوراخ کنید یا قسمتی از پوست آن را بردارد ….” در آزمایش روبرو فردی این کار را انجام نداده است!دانش آموزان عزیز فقط آزمایش را ببینید ولی انجامش ندهید!

دانلود     (حجم ۵٫۵Mb)

 chistaa14 01
در دفترچه اجاق ماکروفر آمده ” … از قرار دادن ظروف فلزی در اجاق ماکروفر جداً خوداری کنید”.
در کیسه نگهداری برخی مواد غذای، یلایه نازک آلومینیوم وجود دارد.  در آزمایش رویرو فردی پس از خوردن چیپس، کیسه آن را در اجاق ماکروفر قرار داده است و درجه زمان آن را روی ۷ثانیه تنظیم کرده است.

دانش آموزان عزیز فقط آزمایش را ببینید ولی انجامش ندهید!

دانلود     (حجم ۳٫۳Mb)

chistaa14 03
لایه نازک آلومینیوم در سی دی وجود دارد که می خواهیم اثر امواج ماکروفر را روی آن ببینیم. زمان روشن بودن ماکروفر روی  ۵تا ۱۰ ثانیه تنظیم می شود.

دانش آموزان عزیز فقط آزمایش را ببینید ولی انجامش ندهید!

دانلود ۱     (حجم ۵Mb)

دانلود ۲     (حجم ۱Mb)

دانلود ۳     (حجم ۱٫۳Mb)

chistaa14 05
یک سوم لیوان شیشه ای را پر آب می کنیم و قسمت فلزی لامپ رشته ای را داخل آب لیوان قرار می دهیم. این مجموعه را داخل اجاق ماکروفر می گذاریم. با روشن کردن اجاق، لامپ روشن می شود! بدون آنکه به آن سیمی وصل باشد. این آزمایش را با رعایت نکات ایمنی می توانید انجام دهید.

توجه: حتما تمام قسمت سرپیچ فلزی لامپ داخل آب لیوان قرار گیرد.

دانلود     (حجم ۲٫۷Mb)

chistaa14 06
در آزمایش بالا اگر لامپ را بدون آب داخل اجاق ماکروفر بگذارید اتفاق ناگواری می افتد.

دانش آموزان عزیز فقط آزمایش را ببینید ولی انجامش ندهید!

دانلود     (حجم ۱Mb)

دانلود فیلم با حرکت آهسته     (حجم ۲٫۶Mb)

chistaa14 12
آزمایش روبرو ایجاد پلاسما با اجاق ماکروفر است. برای این منظور فقط به یک حبه انگور نیاز دارید. این آزمایش را با رعایت نکات ایمنی می توانید انجام دهید. شعله ای که در بالای انگور می بینید محیط پلاسما است.

دانلود     (حجم ۶٫۸Mb)

chistaa14 07
در آزمایش روبرو اثر امواج ماکروفر را بر یک قالب صابون می بینید. دقت کنید مقدار صابون داخل ظرف کم نباشد.

این آزمایش را با رعایت نکات ایمنی می توانید انجام دهید.

دانلود     (حجم ۳٫۶Mb)

chistaa14 10
روی لینک های بالا کلیک کنید، فایل ها به طور خودکار روی رایانه شما ذخیره می شود.
در غیر این صورت روی آنها راست کلیک کنید، سپس روی Save As Link کلیک نمایید.
 

اگر دوست داشتید همه فیلم های بالا را همزمان ذخیره کنید روی [member] اینجا [/member] کلیک کنید.

راهنمای دانلود

راهنمای دانلود

  • برای دانلود ، روی لینک مستقیم یا کمکی کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • در صورتی که هنگام استفاده از لینک دانلود کمکی به سایت آپلودبوی هدایت می شوید لازم است در صفحه سایت مذکور بر روی گزینه دانلود رایگان (کند) کلیک کنید تا لینک دانلود برای شما ( پس از چند ثانیه ) ظاهر شود .
  • به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر ، برخی از فایل ها فشرده شده اند . عموما فرمت این گونه فایل ها Rar و یا Zip است . برای باز کردن فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده کنید . در صورت رمزدار بودن فایل ، رمز در قسمت اطلاعات دانلود نمایش داده شده است . حتما رمز بازگشایی فایل را یادداشت کنید . بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و باید دوباره آن را دانلود کنید .
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق بخش نظرات ما را مطلع کنید تا نسبت به پیگیری سریع و حل مشکل اقدام گردد.

شما نیز دیدگاه خود را بنویسید

  1. akbar گفت:

    باسلام و خسته نباشید
    می خواستم خواهش کنم اگه بشه فیلم های آموزشی رشته فیزیک در سطح دانشگاه را برای دانلود قرار دهید و یا کلیپ آزمایش های رشته فیزیک هسته ای را در سایت خوب تان بگذارید .

دیدگاه خود را به ما بگویید.