شما می توانید با ارسال ایمیل خود ، بصورت رایگان مشترک شده و از به روز رسانی ها و مطالب جدید ما مطلع شوید . حتما پوشه اسپم را نیز چک کنید .

ایمیل خود را وارد کنید:

در این پست ، فایلی را با حجم ۱٫۹۱ مگابایت جهت دانلود دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار داده ایم که شامل مباحث زیر از فیزیک ۱ و ۲ و ۳ دبیرستان است : ۱- بحث نور ( بازتاب و شکست نور ) ۲ – کار و انرژی ۳- گرما ۴- ویژگی های ماده ۵- […]

در این پست جهت آمادگی داوطلبان کنکور فایلی با حجم بسیار کم ( ۲٫۵۶ مگابایت ) را برای دانلود قرار داده ایم که شامل خلاصه درس و روابط مهم کتاب فیزیک ۳ و آزمایشگاه رشته تجربی است . همچنین در انتهای بخش جمع بندی ۲۵ تست همراه با پاسخ تشریحی آنها جهت خودآزمایی داوطلبان و […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات امتحانات هماهنگ کشوری و نهایی فیزیک دوره پیش دانشگاهی  رشته ریاضی مربوط به سال های ۸۳ تا آخرین دوره برگزار شده را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سوالات و پاسخ نامه های […]

دانش آموزان و همکاران گرامی با استفاده از لینک های زیر می توانید مجموعه سوالات تمامی دوره های برگزار شده امتحانات نهایی فیزیک سال سوم رشته های ریاضی و تجربی مربوط به سال های ۸۱ تا آخرین دوره را به صورت یک جا همراه با پاسخ نامه دانلود کنید . ما تمام سؤالات و پاسخ نامه […]

مجموعه نرم افزاری همیار فیزیک این مجموعه شامل ۴ نرم افزار بسیار جالب و معروف فیزیک است که به زبان فارسی ترجمه شده اند . همچنین یک نرم افزار بسیار جالب در زمینه نجوم نیز همراه با آموزش نحوه فارسی سازی برای علاقه مندان به نجوم در این مجموعه قرار داده شده است . با […]

بارم بندی درس فیزیک در سال تحصیلی 92-91

با توجه به تغییرات جدید در بارم بندی کتب درس فیزیک دبیرستان و پیش دانشگاهی، بارم بندی جدید با توجه به آخرین تغییرات به شرح ذیل به اطلاع دبیران محترم فیزیک  و دانش آموزان می رسد .

بارم بندی دروس فیزیک ۱ ، ۲ ، ۳ و پیش دانشگاهی

الف – ارزشیابی مستمر: نمره ارزش یابی مستمر در هر یک از نوبت های امتحانی به انجام فعالیت ها ، آزمایش ها،بحث ها،جمع آوری اطلاعات (تحقیق کنید)، دفتر گزارش، ارائه گزارش، ابتکاروخلاقیت هاومهارت های مختلف دانش آموز تعلق می گیرد. این عمل به کمک معیارها، ملاک ها و لیست هایی که نمونه های آن قبلا دراختیار دبیران محترم قرار داده شده است، انجام می شود.

ب- ارزشیابی پایانی:

۱- درس فیزیک (۱) و آزمایشگاه

فصل

نوبت اول

نوبت دوم

شهریور

اول

۷

۳

۳/۵

دوم

۶

۲

۳

سوم

۷

۳

۳/۵

چهارم

۵/۵

۴/۵

پنجم

۶/۵

۵/۵

جمع

۲۰

۲۰

۲۰

۲_ درس فیزیک ۲ و آزمایشگاه

فصل

نوبت اول

نوبت دوم

شهریور

اول

۵

۱/۵

۲/۵

دوم

۸

۳/۵

۴

سوم

۷

۳

۳/۵

چهارم

۴

۳/۲۵

پنجم

۳

۲/۷۵

ششم

۵

۴

جمع

۲۰

۲۰

۲۰

۳_ درس فیزیک ۳ و آزمایشگاه علوم تجربی

فصل

نوبت اول

نوبت دوم،شهریور،بزرگسالان،دیماه

اول

۱۳

۵/۵

دوم

۷

۴/۵

سوم

۶

چهارم

۴

جمع

۲۰

۲۰

۴_ درس فیزیک ۳ و آزمایشگاه ریاضی _ فیزیک

فصل

نوبت اول

نوبت دوم،شهریور،بزرگسالان،دیماه

اول

۸

۴٫۵

دوم

۱۲

۵٫۵

سوم

۴

چهارم

۳٫۵

پنجم

۲٫۵

جمع

۲۰

۲۰

تذکرات:

۱- در هریک از دروس فیزیک متوسطه ۲۵ درصد نمره ی ارزش یابی پایانی به سوالات و فعالیت هایی همچون: طراحی آزمایش کنید, تفسیر کنید، پاسخ دهید، ترسیم کنید ، مقایسه کنید ، پیش بینی کنید و مهارت های مختلف فکری تعلق می گیرد . نمونه پرسش هایی که برای ارزش یابی از این مهارت ها اختصاص داده می شود، در کتاب درسی دانش آموز موجود است.

۲ – اگر فعالیتی در این بخش ۲۵ درصدی، در امتحان بیاید که قبلا در کتاب موجود بوده این سوال جنبه حافظه ای پیدا می کنند و درک و فهم و سطوح بالای یادگیری دانش آموز را نمی سنجد.

۳- نمرات هر فصل می تواند حداکثر ۵/۰ نمره نسبت به بارم فوق تغییر یابد.

بارم بندی درس فیزیک پیش دانشگاهی رشته علوم تجربی

فصول

نوبت اول

نوبت دوم،شهریور،بزرگسالان،دیماه

اول

۵

۱٫۲۵

دوم

۶

۱٫۲۵

سوم

۳

۱

چهارم

۶

۱٫۵

پنجم

۰

۴٫۲۵

ششم

۰

۲٫۷۵

هفتم

۰

۴٫۲۵

هشتم

۰

۳٫۷۵

جمع

۲۰

۲۰

بارم بندی درس فیزیک پیش دانشگاهی رشته علوم ریاضی

فصول

نوبت اول

نوبت دوم،شهریور،بزرگسالان،دیماه

اول

۵٫۵

۱٫۲۵

دوم

۵٫۵

۱٫۲۵

سوم

۳

۱

چهارم

۶

۱٫۵

پنجم

۰

۴٫۲۵

ششم

۰

۲٫۵

هفتم

۰

۴

هشتم

۰

۴٫۲۵

جمع

۲۰

۲۰

تذکر : برای طراحی سؤالات آزمون سال تحصیلی جاری ، فقط کتاب چاپ سال ۹۱ مبنای طراحی آزمونها می باشد .

جهت کسب اطلاعات کامل تر می توانید از لینک زیر فایل بارم بندی را با فرمت PDF دانلود کنید :

Download

لینک دانلود کمکی فایل بارم بندی

راهنمای دانلود

راهنمای دانلود

 • برای دانلود ، روی لینک مستقیم یا کمکی کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
 • در صورتی که هنگام استفاده از لینک دانلود کمکی به سایت آپلودبوی هدایت می شوید لازم است در صفحه سایت مذکور بر روی گزینه دانلود رایگان (کند) کلیک کنید تا لینک دانلود برای شما ( پس از چند ثانیه ) ظاهر شود .
 • به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر ، برخی از فایل ها فشرده شده اند . عموما فرمت این گونه فایل ها Rar و یا Zip است . برای باز کردن فایل های فشرده از نرم افزار WinRar استفاده کنید . در صورت رمزدار بودن فایل ، رمز در قسمت اطلاعات دانلود نمایش داده شده است . حتما رمز بازگشایی فایل را یادداشت کنید . بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید. چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و باید دوباره آن را دانلود کنید .
 • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است از طریق بخش نظرات ما را مطلع کنید تا نسبت به پیگیری سریع و حل مشکل اقدام گردد.

شما نیز دیدگاه خود را بنویسید

 1. Salina گفت:

  سلام خوب هستین یه سوال داشتم اگه میشه بگین چند نمره از امتحان فیزیک پیش دانشگاهی سوال متنی هست و مسئله چند نمره میاد

 2. شیرین گفت:

  خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبتون.تشکرررررررر

 3. حانیه گفت:

  سلام یه سوال. تاثیر امتحان شهریور ماه بر روی معدل نهایی به اندازه ی تاثیر امتحان خرداد ماهه ؟ و اینکه اگر خرداد ماه بیفتم و شهریور امتحان بدم تاثیر بد رو معدل نهاییم داره ؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام
   در این مورد از معاون اجرایی یا مدیر مدرسه ای که در آن مشغول تحصیل هستید ، سوال بفرمایید . بنده اطلاعی ندارم .

 4. نازیلا گفت:

  اقا دستتون درد نکنه الان ساعت ۱۱ شبه
  تا صبح میخونم پاس بشه

 5. adryn گفت:

  تشکر میشه 🙂

 6. شیما گفت:

  بالاخره ی جا رو پیدا کردم ک مث آدم نوشته باشه!مرسی از سایت خوبت

 7. مهرزاد گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

 8. محمد رضا گفت:

  سلام این بارم بندی فیزیک پیش دانشگاهی که تو سایتتون گذاشتین مال امتحانات نهایی بوده یا ن؟بارم بندی امتحانات نهایی هم همینجوریه؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام ، بارم بندی نوبت دوم نمایش داده شده در جدول مربوط به امتحانات نهایی است .

 9. بهنام گفت:

  با سلام خسته نباشید ممنون برای کارتون من غش کردم تا وقتی که فهمیدم ترم دوم با شهریور فیزیک پیش فرقی نداره از صمیم قلبم ارزوی بهترین هارو براتون دارم

 10. فائزه گفت:

  mamnuuuun

 11. ساره گفت:

  bemiram vase hesab ketabet reshte riazi!!

 12. مسعود گفت:

  درود…

  یه بار نوبت دوم فیزیک پیش ریاضی رو جمع بزنین… میشه ۱۷ !!!!

  • مدیر سایت گفت:

   درود گرامی
   شما یک بار دیگه جمع بزنید ، ما که جمع زدیم درست بود ! اگر اعداد خوانا نیستند توصیه می شود از لینک انتهای صفحه فایل PDF مربوطه را دانلود کنید .

دیدگاه خود را به ما بگویید.